Pasākumu kalendārs

18. novembra jaunāko latviešu filmu izlase par īpašu cenu

18. novembrī kinoteātris “Splendid Palace” saviem apmeklētājiem piedāvās noskatīties jaunākās latviešu filmas par īpašu cenu – 4.50 EUR! Primārais avots: https://www.splendidpalace.lv/lv/aktualitates/18-novembra-jaunako-latviesu-filmu-izlase-par-ipasu-cenu-290 Svētku programmā: Seansos plkst. 13:00 un 17:10 režisora Aigara Graubas jautrā Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei – “Circenīša Ziemassvētki“. Seansos plkst. 15:00 un 19:10 režisora Viestura Kairiša jaunākā filma “Janvāris“, kas ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija barikāžu laikā par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos. Seansā plkst. 13:30 režisora Margusa Paju vēsturiskais spiegu trilleris “Suflieris” ar lieliskajiem aktieriem Kasparu Znotiņu un Agnesi Budovsku galvenajās lomās. Seansā plkst. 15:35 režisores Elzas Gaujas komēdija “Mamma vēl smaida“. Seansā plkst. 17:35 režisores Lindas Oltes sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē – “Māsas”. Seansā plkst. 19:45 režisores Signes Baumanes animācijas filma pieaugušajiem “Mans laulību projekts“. Primārais avots: https://www.splendidpalace.lv/lv/aktualitates/18-novembra-jaunako-latviesu-filmu-izlase-par-ipasu-cenu-290

Atvērt »

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde “Satversme 100+” veltīta valsts pamatlikuma vēsturei

Atzīmējot Latvijas pamatlikuma simtgadi, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs no 8. novembra aicina apmeklētājus uz izstādi Satversme 100+. Tā aplūkojama LNVM izstāžu telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32. Primārais avots: https://www.satversme100.lv/pasakumi/izstade-satversmei-100-1/ Izstāde veidota kā daudzpusīgs skaidrojums par Satversmi, uzsverot Latvijas pamatlikuma tapšanas un darbības vēsturisko dimensiju un stāstot arī par Satversmes vērtību pēctecību līdz pat mūsdienām. Pamatlikuma pieņemšana 1922. gadā vainagoja jaundibinātās valsts izveidi un reizē bija vēsturisks pagrieziena punkts, pirmoreiz Latvijā nostiprinot demokrātiju. Satversmes izstrāde bija viens no uzdevumiem, kas tika izvirzīts 1918. gada 18. novembrī, taču praktiski to varēja īstenot tikai pēc Neatkarības kara beigām 1920. gadā, kad tauta vispārējās demokrātiskās vēlēšanās bija devusi uzticības mandātu Satversmes sapulcei. Jaunais Latvijas pamatlikums iemiesoja tās autoru – 34 Satversmes sapulces deputātu – priekšstatus par modernu valsti un demokrātisku sabiedrību. Pamatlikums netapa vienprātībā, bet gan asās viedokļu sadursmēs. Izstāde veidota kā scenogrāfiski izteiksmīgs stāsts, kurā Satversmes tapšana 1920.–1922. gadā rādīta uz plašāka Latvijas vēstures fona. Satversmes autoru un deputātu diskusijas mūsdienīgā veidolā un interpretācijā iedzīvinājuši pazīstami Latvijas teātru aktieri. Apmeklētāji varēs izzināt Latvijas pamatlikumu ne tikai ar muzeja priekšmetu, bet arī ar interaktīvu taktilo elementu palīdzību, iedziļināties agrāko gadsimtu nevienlīdzīgo vēlēšanu principos un, izmantojot Satversmē ierakstītās pilsoņu tiesības, piedalīties improvizētos balsojumos par 2022.

Atvērt »

Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā

Latviešu valodas aģentūra aicina piedalīties skolēnu radošo darbu konkursā „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”. No katras skolas deviņus labākos darbus (domrakstus, esejas, dzejoļus, zīmējumus) gaidīsim e-pastā [email protected] vai pa pastu Latviešu valodas aģentūrai (jaunā adrese: Meistaru iela 10–401, LV-1050) ar norādi „Radošo darbu konkursam” līdz š. g. 18. novembrim. Primārais avots: https://valoda.lv/valoda-dzivo-ja-tu-taja-runa/ Labāko darbu autorus apbalvosim 2023. gada 21. februārī Dzimtās valodas dienā. Arī šoreiz labākie skolēnu radošie darbi tiks apkopoti un izdoti grāmatā, turpinot skolēnu radošo darbu sēriju. Šajā sērijā jau iznākušas piecpadsmit grāmatas, kuras brīvpieejā skatāmas, lasāmas un klausāmas šeit. Pagājušā gada konkursa darbu grāmata „Tu esi Latvijas dārgums” klajā nāks novembrī. Skolēniem, kuru darbi būs publicēti grāmatā, autoreksemplāri tiks sūtīti pa pastu uz skolu. Radioteātra iestudējumu ar pagājušā gada konkursa „Tu esi Latvijas dārgums” labākajiem darbiem iespējams noklausīties šeit. Domā, raksti, runā latviski! VALODA DZĪVO, JA TU TAJĀ RUNĀ. Primārais avots: https://valoda.lv/valoda-dzivo-ja-tu-taja-runa/

Atvērt »

9. februārī, pl.14:00.

PROFESIJAS IEPAZĪSTOT TIKŠANĀS AR JOMAS PROFESIONĀLI!

Šī gada 9.februārī, pl.14:00 tiksimies ar Start-up uzņēmuma DronePlan līdzdibinātāju, jomas profesionāli Katerinu Daškēviču.

Katerina atbild par attiecību dibināšanu un uzturēšanu starp Baltijas uzņēmējiem un Honkongu, sniedzot atbalstu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmējiet apgūt Ķīnas tirgu.

Katerina ir arī mārketinga speciāliste-konsultante, viņa palīdz uzņēmumiem izveidot savu stilu, stāstu un veiksmīgi pozicionēties jomas tirgū, kā arī palīdz atrast pareizu komunikācijas piegājienu mērķauditorijai.

Ja Tev patīk programmēšana, ja esi tehnoloģiju fans vai dronu pasaule liekas kas aizraujošs un vēl nezināms, pievienojies šim aizraujošajam pieredzes stāstam un radīsi atbildes, vai vēlies savu dzīvi saistīt ar ko līdzīgu…

Zoom Meeting ID: 537 470 1092
Passcode: nBcT8i

JANVĀRIS - MENTĀLĀS VESELĪBAS MĒNESIS!

Aicinām Tevi, RĪGAS 1. VIDUSSKOLAS SKOLĒN  šī gada 25.janvārī pievienoties tiešsaistes nodarbībām kopā ar psiholoģi Kristīni Šternu. 

IKGADĒJAIS RĪGAS 1.VISUSSKOLAS KONKURSS "ATKLĀJ SAVU TALANTU" IR GAISĀ!

Dārgie Rīgas 1.vidusskolas skolēni, ir laiks atklāt savus talantus. Mēs jau zinām cik mums ir apdāvināti, talantīgi un radoši skolēni, tomēr vēlamies, lai to redz un zina VISI!  
Piedalies konkursā un iedvesmo citus!  
Ar konkursa noteikumiem iepazīsties zemāk. 

1. kārta 
Nosūti savu talantu video vai foto formātā līdz šī gada 10.februārim uz WhatsApp numuru: +371 27023515. 
No 11. līdz 26. februārim notiks virtuālā balsošana – par talantu balsos Rīgas 1.vidusskolas skolēni un skolotāji. 

2. kārta  
Uz otro kārtu tiks izvirzīti 6 jaunieši, kuri būs savākuši viss vairāk balsu. 
Intervija par Tavu  talantu.  
Fināla talanta / darba iesūtīšana līdz šī gada 11.martam. 

Fināla balsošana norisināsies no 14. līdz 21. martam – par talantu balsos Rīgas 1.vidusskolas skolēni un skolotāji.  
Talantu konkursa uzvarētājs saņems atbalsta balvu no Rīgas 1. vidusskolas sava talanta pilnveidošanai! 
Veiksmi un radošumu visiem!  

Ankit Tripathi, Violin - Worldvision Contest

Sarosāmies visi!  

Mūsu skolā mācās ārkārtīgi talantīgs un izcils skolēns Ankit Tripathi, kura mūzika aizrauj daudzus un tiek augstu vērtēta pasaules mēroga konkursā. 

Viņš ir izraudzīts par labāko vijolnieku no Latvijas, kas pārstāv mūsu valsti un cīnīsies pusfinālā. 

Spied uz saites un ar savu balsi palīdzi mūsu skolēnam pretendēt uz pasaules mēroga atzinibu. https://worldvision.classic-at-home.com/for-participants/2725

Balsojam un esam blakus mūsu skolas biedram viņam svarīgā mirklī. 

Sākusies reģistrācija Latvijas skolu Ziemas festivālam 2022!

PIETEIKŠANĀS LĪDZ 31.01 RAKSTOT E-PASTU [email protected]

2022. gadā Latvijas skolu Ziemas festivāls norisināsies virtuāli jeb attālināti, skolēniem sacenšoties un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā. Festivāla virtuālo sacensību norises datums: 07.02.2022.- 14.02.2022.

Festivāls tiek organizēts kā virtuālas sacensības digitālā platformā, https://distantrace.com/lv/, ar mērķi jebkuram skolēnam bez profesionālām iemaņām ziemas un ziemā pieejamos sporta veidos ļaut piedalīties sacensībās, kas veicina jauniešus nodarboties ar ziemas un ziemā pieejamiem sporta veidiem.
  • Pirmās trīs skolas, kas kopvērtējumā būs veikušas visgarāko attālumu, tiks apbalvotas ar kausiem.
  • Katrā Festivāla sporta veidā pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces, kas starp visu skolu dalībniekiem būs veikuši visgarāko attālumu, tiks apbalvoti ar kausiem.
  • Pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces katrā skolā, kas būs veikuši visgarāko attālumu (neatkarīgi no sporta veida), tiks apbalvoti ar medaļām.
  • Pirmie trīs skolotāji un pirmās trīs skolotājas, kas starp visu skolu skolotājiem būs veikuši visgarāko attālumu (neatkarīgi no sporta veida), tiks apbalvoti ar medaļām

Laiks teikt PALDIES!

Rīgas 1.vidusskola aicina visus skolas skolēnus, vecākus piedalīties šī gada 21.decembra tiešsaistes pasākumā!
Vēlamies kopā  atzīmēt gada baltākos un skaistākos svētkus. Pateikties viens otram par aizvadīto gadu, dalīties labiem vārdiem, godināt jūsu sekmes un ieguldīto darbu mācībās, pateikties jūsu vecākiem un līdzcilvēkiem. Būsim vienoti šajā pasākumā platformā Microsoft Teams. 10.-12.klašu skolēni uz pasākumu aicināti no pl.18:00-19:00, savukārt 7.-9.klašu skolēni – no pl.19:00-20:00.

Tiešsaistes seminārs

Tiešsaistes seminārs par modi, stilu un stilista profesiju. 
16.decembrī pl.14:00.

Informācijas resursi - palīgs mācībām

Vai esi apjucis un īsti nezini kur un kā visveiksmīgāk atrast dažādus informācijas resursus un palīgmateriālus mācībām⁉️
Vai no fizisku grāmatu lasīšanas nezini, kā ērti pāriet uz digitālo vidi⁉🤔
Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes sniegs Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvis, kurš stāstīs par informācijas meklēšanu LNB sistēmā PRIMO, bibliotēkas portālos un kolekcijās, kā arī tiešsaistes abonētajās datu bāzēs. 💻📚📌
Pievienojies semināram šī gada 7.decembrī pl.13:00-14:00.
Semināra tēma: ”Informācijas resursi – palīgs mācībām”.
Saiti uz platformu ZOOM saņemsi savā E.KLASE e-pastā vienu dienu pirms pasākuma! 📩

VECĀKU KLUBIŅŠ! 🤩😎

Rīgas 1.vidusskola aicina izglītojamo vecākus piedalīties seminārā “Vecāku sadarbība ar bērnu, lai atbalstītu bērnu mērķu sasniegšanā”.
Semināru vadīs lieliskā un profesionālā psiholoģe Kristīne Šterna.
Pasākuma diena un laiks: šī gada 1.decembris, pl. 19:00!

📌Pievienojieties Vecāku klubiņam un semināram ZOOM platformā, un esiet lietas kursā par to, kas svarīgs Jūsu bērnam!

‼️ ZOOM saite semināram Jums tiks nosūtīta vienu dienu iepriekš e-pastā.

Izsludinām vizuālās mākslas konkursu:

RĪGAS 1.VIDUSSKOLAS KAROGS

Kas Tev jādara?
Izstrādāt skolas karoga dizainu un iesūtīt to kopā ar aprakstu – kurā minēts , kāpēc tieši tādam būtu jāizskatās Rīgas 1. vidusskolas karogam.

Kādi nosacījumi?

Karogā nevar parādīties skolas nosaukums “Rīgas 1. vidusskola”, kā arī esošais logo. 
Karoga dizainā jānolasās mūsu skolas vīzijai par izglītojamo – mērķtiecīgs, komunikabls, kurš spēj rast risinājumu jebkurā dzīves situācijā, ar lielisku izglītību.

Karoga dizainu sūti uz e-pastu [email protected] līdz 2021.gada 21.decembrim. Konkursa uzvarētājiem pārsteiguma balvas.

Vairāk informācijas par konkursu lasi nolikumā.

11.novembra Kahoot spēle

Aicinam skolas jauniešus un darbiniekus 11.novembrī, 19.00 Zoom tiešsaistē uz – Kahoot spēli “Latvija” Labākajiem pārsteiguma balvas!
 
Meeting ID:  85684513356

RĪCĪBAS DIENU KONKURSS 🐓

EKO-skolu Rīcības nedēļas ietvaros, Rīgas 1.vidusskola aicina pievērst uzmanību gaļas produktu lietošanai uzturā. Aicinājums: nelietojot gaļu vismaz 1x nedēļā, Tu palīdzi mūsu planētai!
“Tropu lietusmeži un gaļas audzēšanai paredzētie dzīvnieki konkurē par vienu un to pašu zemes platību. Pārtikušo nāciju vēlme pēc gaļas produktiem nozīmē, ka gaļas audzētāji var maksāt par zemi daudz vairāk nekā tie, kas vēlas saglabāt mežus. Mēs tiešā nozīmē riskējam ar planētu – lai varētu ēst hamburgerus.”🍔  🌭
/P.Singers, filozofs un vairāku populāru grāmatu autors/
 
‼️KONKURSS‼️
 
Līdz šīgada 10.novembrim sūti savu vizualizāciju (jebkādā tehnikā) ar saukli “ATSTĀJ GAILI VISTĀM!” un savu veģetāro recepti Mārtiņdienas galdam uz e-pastu: [email protected] un iedvesmo arī citus sev apkārtējos, Mārtiņdienas galdā celt veģetāros ēdienus. Interesantāko darbu autoriem tiks pārsteiguma balvas no Rīgas 1.vidusskolas!
 

[VIDEO] Helovīna foto konkurss Rīgas 1.vidusskolas facebook lapā

Noteikumi, lai piedalītos:  

Ievieto komentārā zem publikācijas Helovīnu foto konkurss – bildi, kolāžu vai video ar savu Helovīna noskaņu, Tavas asociācijas ar šo notikumu (tas var būt jebkas: gan tērps, gan make-up, gan arī kāds Tevis izgrebts ķirbis! Ļauj vaļu iztēlei! )  

Bildes, kolāžas vai video autors, kas līdz 31.10.2021. iegūs visvairāk “LIKE” un citas reakcijas pie komentāra – tiks pasludināts par uzvarētāju un iegūs pārsteiguma balvu!  

Skolēnu pašpārvalde sveic svētkos!  

Piedalies konkursā un radi mūsu skolas himnu!

1.kārta 14.09-27.10

Sacerot dzejoli, ievēro kritērijus:

  • Skaidri noprotama darba ideja, nenosaucot mācību iestādi konkrēti;
  • Darbs plānveidīgs,  loģisks;
  • Apjoms – 3 līdz 4 panti;
  • Himnai atbilstošu valodas stilu;
  • Pareizrakstību.

Iesūti savu sacerēto dzejoli uz e pastu [email protected]

2.kārta  29.10

Sava dzejoļa prezentēšana – tiešaistē.

3 labākajiem dzejoļa autoriem, kuri tiks otrajā kārtā pārsteiguma balvas!

VEIKSMI!!!

SEMINĀRS 5.OKTOBBRĪ “ CEĻĀ AR PAŠPĀRVALDI”

Rīga – 05.10. https://ej.uz/zoom_VISCriga

Semināros Tev būs iespēja:

– iepazīties ar pieejamiem metodiskajiem materiāliem, kurus pašpārvaldes var izmantot sava darba plānošanai un komandas darba stiprināšanai;

– uzzināt vairāk par pašpārvaldes darba uzsākšanu, tās mērķi un darbības jomām;

– iepazīties ar citām pašpārvaldēm reģiona skolās un dzirdēt jauniešu iniciatīvu, pieredzes stāstus;

– uzzināt par plānotajām mācībām, projektiem un citiem atbalsta pasākumiem pašpārvaldēs.

Vecāku klubiņš

Trešdiena, 20. oktobris, 19:00

Tēma: Pašvadīta mācīšanās,
Ko tas nozīmē, kā vecāki to var atbalstīt.

Rīgas 1.vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes sanāksme

Ceturtdiena, 21. oktobris, 14:00

Rīgas 1.vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes sanāksme

Tēma: Mērķi, uzdevumi, prioritātes 2021./2022.m.g.

Konkursa 2.kārta “Dzeja skolas himnai”

Piektdiena, 29. oktobris, 15:00

Savas dzejas prezentēšana tiešsaistē

Piedalies un veido savu uzņēmumu.

Pieslēgšanās notiks plkst 8.30, izmantojot šo saiti: https://us02web.zoom.us/j/85323968700

Pieslēdzoties norādīt savu vārdu un pēc tā skolas nosaukumu (piemēram, Linda Volāne, JA Latvia).

Добро пожаловать в Рижскую 1-ю среднюю школу! Заполните заявку.

Laipni lūdzam Latvijas Zinātņu Tālmācības vidusskolā! Lūdzu, aizpildiet pieteikumu.

Piesakies šodien un saņem dāvanu no skolas!

Paldies! Pieteikums saņemts.

Mēs tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies.

×